news image

PRVE NA TABELI U NEMOGUĆOJ MISIJI

JAGODINA-Rukometašice Jagodine od 1. do 8. kola na čelu su tabele Arkus lige, tako je u protekle četiri godine, i u praktično nemogućoj misiji sinoć su u derbiju zaostalog 7. kola Arkus lige savladale Železničar iz Inđije 26:23(12:16). Predhodno četiri godine najbolja ekipa ženskog rukometa u Srbiji uz osvojenih neverovatnih 9 trofeja, te kao takva zaslužuje da ima u najmaju ruku ravnopravan tretman i status sa ostalim ekipama od strane Arkus lige, sudija i delegata. Svega toga u jagodinskoj hali Jasa sinoć nije bilo, surova istina je izbila na videlo, jagodinski rukometni radnici su ostali u čudu posle ,,šamaranja” i dobijene lekcije. Jedino dobro je što je tom ,,rukometnom valjanju u blatu” prisustvovavala predsednisa RSS Milena Delić, kao i selektor Uroš Bregar. Ono što se naslućivalo na predhodnim utakmicama, reč je o pristrasnim sudskim odlukama uz omalovažavanje rada rukometašica i stručnog štaba Jagodine, pokušano je da se brutalno i na silu provede u delo. Valjda je cilj da se pokaže kome je gde mesto u srpskom rukometu, da smo u hali zbog sudija, delegata i organizatora takmičenja, a ne zbog rukometne igre i klubova (koji papreno plaćaju svaki trenutak boravka u liga koje postoje društevnim mrežama instagram i fejsbuk, koje nikog ne zanimaju sem službenih lica i organizatora takmičenja, naravno zbog para).
Ovog puta ,,moćnici u pokušaju” u nameri da ŽORK Jagodina najzad izgubi utakmicu otišli su korak dalje. Na gostovanju u Jagodini solidna ekipa Železničara i sudije iz Pančeva, trebali su da budu taj ,,bič” koji će ŽORK Jagodinu najzad vratiti na ,,mesto” koje su im dodelili u ovoj sezoni. U sveopštoj trapani na terenu u glavnim ulogama sudijski par Jovandić-Sekulić, kako delegat utakmice Ivana Jovanović kaže naše međunarodne (IHF I EHF) sudije, dosudili su 10 sedmeraca u korist ekipe Železničara, to je od tridesetak napada na utakmici trećina penala, dok je Jagodini svirano samo 2 sedmerca. Za glumačke padove igračica Železničara nije ni opomena upućena, već su suđeni sedmerci uz isključenja od 2 minuta i tako su 7 puta nagrađivane. Sa druge strane sudije su prodore igračica Jagodine prekidale kada bi se gošće našle u golmanskom prostoru i dosuđivale faulove na 9 metara. Slična situacija je bila i što se tiče isključenja Jagodina 14 minuta, Železničar 8. Pregruba igra Železničara nije sankcionisana, a startovi su bili kao na ragbi utakmici, čak i sa dve noge, a umesto crvenog kartona upućivane su na hlađenje samo 2 minuta. Nakon utakmice, trener Železničara Vlada Šimičić iz Beograda sramno konstatuje u izvinjavajućem tonu nalogodavcima ,,bili smo bolji 35 minuta, ne znam šta nam se dogodilo”. Dogodila se istina ,,veliki” treneru malog po svemu ostalom, ne mogu sudije 60 minuta da igraju umesto igračica, mogu da sude ,,sedmerce i u paketu poklone u vidu od 2 minuta isključenja”, što su zdušno i radili, ali ne mogu da daju golove. Mada ni to ne treba isključiti u narednim utakmicama. U poslednjih dvadesetak minuta igre sudije su Jagodinke kaznile sa 6 minuta isključenja i čak 5 sedmeraca. U periodu od 36 do 46 minuta Jagodina se izdigla i napravila 7:0 i od toga se Železničar do kraja utakmice nije oporavio. Verovatno treba sačekati jedno desetak dana da se čuje glass a visina moćnog Zorana Tijanića koji delegira sudije (režira) ovo rukometno čudo. Trener Jagodine Dragan Markov nije podlegao atmosferi nepravednih sudijskih odluka (kao autor teksta), već se izdigao i pričao isključivo o svojoj ekipi.

© Agencija Autentik                    Ukupno Poseta: 4342       Danas: 184       Juče: 102
Prijatelji:      Bg Linkovi      Raskrsnica      Sajtovi      Prezentacije      Web Adresar      Bg Autentik      Autentik