news image

Jagodinke u nikad boljem izdanju

ЈАГОДИНА –ЗВЕЗДА ИЗ МОСКВЕ 34:29 (22:15)
РУКОМЕТАШИЦЕ ЈАГОДИНЕ НА ГОЛ ДО ИЗНЕНАЂЕЊА

Спортска хала Јаса:1.800. Искључења Звезда 4 минута, Јагодина 6 минута. Седмерци: Звезда 7/7, Јагодина -. Играчица утакмице: Дијана Радојевић-Јагодина
ЈАГОДИНА
Ушљебрка, Миладиновић, Грујић, Гоудијаби, Радојевић 4, Стефановић 1, Живковић 3, Милошевић 5,Јевтић 1,Јањић 8, Тасић 1, Лојпур 5, Дмитровић 6, Таталовић (10 одбрана).
ЗВЕЗДА
Пасичник 1, Гудкова, Постнова 6, Кузњецова 9, Недопенкина , Брановскаја 2, Калинина (13 одбрана), Вјакхирева, Корољева 1, Складничкова, Ускова 1, Потапенко 2, Чернова, Кавронина, Сабо, Дронина 7(7).

Московска Звезда елиминисала је рукометашице Јагодине из даљег такмичења у Купу купова ЕХФ, али храбром игром српске вицешампионке показале су да могу да се супротставе најбољим европским екипама. Јагодинке су су у реванш мечу 2. кола Купа купова против фавризованих Москвљанки направиле изненађење на домаћем терену, те победиле 34:29 (22:15), али фалило је још пет голова до потпуног изненађења и надокнаде свих десет голова предности из Москве - 31:21. Вече рукомета у Јагодини које ће се још дуго памтити, јер је ово била једна од најбољих партија домаћих рукометашица од оснивања клуба пре шест деценија. Пуна хала, амбијент какав се само пожелети може, противнице освајачице лиге шампиона и светског купа предвођене Здравком Зовком и Владом Шолом инспирисале су Јагодинке да дају и последњи атом снаге. Долазиле су Јагодинке до вођства од 9 голова разлике 21 и 23 минуту утакмице, у тим тренуцима фалио им је још гол до надокнаде преднсоти Рускиња, затим 8 у другом делу игре вођство од 8 голова преднсоти 35 и 48 минуту утакмице, али искусне и снажније Рускиње се нису дале. Привеле су утакмицу крају на начин који је њима одговарао и пласирале су се у наредно коло.
Са друге стране Јагодинке су блистале од среће због приказане игре пред својом публиком, али ,,јалова победа” оставила је ипак горак укус.
-Играли смо само 90, а не 120 минута против великеЗвезде. Свестан сам био да је 10 голова велика разлика, али је спортски играти на победу, јер не побеђује увек фаворит. Тешко је достићи 10 голова разлике. Ова утакмица обавезује и не смемо играти испод овог нивоа. Очекујем да поновимо добру игру већ против Зајечара у среду. Много је битно што смо у низу одиграли тешке утакмице против Будућности и Звезде. Очекујем да направимо бољи резултат него прошле године, најављује је тренер Јагодине Зоран Ивић.
Рукометашице Јагодине биле су изенађене својим могућностима, те најављују још боље партије.
-Дале смо свој максимум, али то није било довољно да се надокнади велики заостатак из прве утаклмице, било нам је битно да одиграмо добро пред својом публиком, казала је капитенка Ивана Јевтић.
Најбоља играчица Јагодинки Дијана Радојевић још дуго ће жалити за лошим првим полувременом из Русије, када су Московљанке повеле са 11 голова разлике (18:7).
-Доказали смо да смо себи и свима да со квалитетна екипа и да можемо да се носимо против екипа из лиге шампиона. Окрећемо се Зајечару, против кога морамо да поновимо добру игру пред домаћом публиком, истиче талентована Дијана Радојевић.
Јагодинке против Зајечарки играју у среду 12. октобра у оквиру 2. кола Суперлиге Србије, а затим следи исти меч у Регионалној лиги. Меч са Зајечаркама је уједно и дерби јесењег дела домаћег првенства.
АНТРФИЛЕ
ЗАДОВОЉНЕ МОСКОВЉАНКЕ
-Млада, али јако добра екипа Јагодине, која ће тек добро играти следећих сезона, изненадила нас је захваљујући нашим грешкама у нападу и одбрани. Нас је сачувала голманка Калињина у одлучујућим тренуцима. На крају, задовољне само јер смо прошле даље, али не и игром, казала је најбоља играчица Звезде и први леви бек са светског првенства Људмила Постнова.
Незадовољство приказаном игром Звезде било је евидентно и у стручном штабу.
-Моја екипа није била на висини задатка, односно колико може и колико сам очекивао.,,Тресли” смо се доста дуго,Јагодина је играла своју најбољу утакмицу и задовољан сам што смо прошли даље, али нисам задовољан нашом игром. Следећи пут у Јагодини обећавам бољу игру, рекао је стратег Звезде и рукометна легеда Југославије Здравко Зовко.

© Agencija Autentik                    Ukupno Poseta: 4141       Danas: 85       Juče: 102
Prijatelji:      Bg Linkovi      Raskrsnica      Sajtovi      Prezentacije      Web Adresar      Bg Autentik      Autentik